Rodzaje bram garażowych

Brama garażowa to istotny element budowy wielu domów jednorodzinnych. To przez nią będziemy przejeżdżać co najmniej kilka razy dziennie, dlatego musi być funkcjonalna, ale jednocześnie solidna, gdyż oddziela nasz garaż od świata zewnętrznego. Gdy przeglądamy kolejne bramy garażowe, ceny mają często pierwszorzędne znaczenie. Jednak co najmniej tak samo istotne powinno być to, w jaki sposób chcemy z tej bramy korzystać.Producenci oferują przeróżne rodzaje bram garażowych. Wszystkie są w pewien sposób unikalne, jednak główne różnice między nimi dotyczą ich budowy oraz sposobu ich otwierania. Równie istotne jest też to, jak wielka jest powierzchnia samego garażu czy podjazdu, który będzie w nim parkował. Na przykład brama uchylna doskonale się sprawdzi wówczas, jeśli mamy sporo miejsce na szerokie otwarcie. Jeśli jest wręcz przeciwnie, lepiej wybrać bramę segmentową.

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Warto przejrzeć wszystkie rodzaje bram garażowych, które są w ofercie producenta. Oprócz wyżej wymienionych typów, być może spotkasz również bramę rolowaną (czasami zwaną również żaluzjową), której działanie najprościej przyrównać do zwijania oraz rozwijania rolety zamontowanej w oknie. Takie bramy garażowe są chyba najwygodniejsze ze wszystkich, jednak wymagają daleko posuniętej automatyzacji. Najbardziej tradycyjna brama garażowa to ta typu rozwieralnego, która jednak jest coraz rzadziej spotykana. Tak jak wskazuje jej nazwa, chodzi o rozwieranie skrzydeł, jednak nie zawsze jest na to miejsce na podjeździe – zwłaszcza, jeśli do tego samego garażu istnieje jeszcze inny wjazd. Najlepiej wybierać bramy garażowe zastanawiając się, czy będą one pasowały stylistycznie oraz wymiarowo do garażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, wśród której każdy powinien znaleźć coś dla siebie – zarówno pod względem ceny, jak i funkcjonalności i designu.
POCZTA Kopiowanie 295x300 - Bramy garażowe

Bramy garażowe uchylne

Bramy uchylne to jedne z najbardziej popularnych bram na rynku. Ich prosta konstrukcja oraz proste i sprawdzone rozwiązania mechaniczne gwarantują niezawodne działanie bramy.

grupa bramy unipro Kopiowanie 295x300 - Bramy garażowe

Bramy garażowe

segmentowe

Bramy Segmentowe  to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu. Jest to brama ciepła przeznaczona szczególnie do garaży ogrzewanych.

bramy przemyslowe segmentowe wisniowski makropro Kopiowanie - Bramy garażowe

Bramy garażowe

przemysłowe

Klasyczne bramy jednoskrzydłowe są bardzo praktycznym i cenionym przez wielu klientów rozwiązaniem. Zwykle bramy wjazdowe montowane są w domach jednorodzinnych, biurach, magazynach.

 
 
grupa bramy rozwierne Kopiowanie 295x300 - Bramy garażowe

Bramy garażowe

skrzydłowe

Nowoczesne podejście do tradycyjnych rozwiązań. Bramy skrzydłowe to najbardziej ekonomiczne zamknięcie garażu. Gwarancją niskiej ceny i niezawodnej pracy jest zastosowanie prostych i sprawdzonych rozwiązań.

grupa bramy roletowe Kopiowanie 295x300 - Bramy garażowe

Bramy garażowe

roletowe

W bramach roletowych komfort staje się standardem. Wszystkie bramy roletowe wyposażone są w standardzie w napęd. Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertach w naszych sklepach internetowych oraz w naszym sklepie stacjonarnym.

 

Dowiedz się więcej o markach, które polecamy: