Bramy uchylne

Bramy uchylne to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez posiadaczy domów jednorodzinnych. Bramy te są niezastąpione zwłaszcza wtedy, gdy na podjeździe brakuje miejsca na zamontowanie standardowej bramy, której skrzydła otwierają się na boki. Te urządzenia są też wygodne w użytkowaniu, estetyczne, a także stosunkowo tanie. Wysoka jakość naszych produktów jest potwierdzona certyfikatami, więc możecie Państwo mieć pewność, że wszystkie sprzedawane przez nas bramy są niezwykle solidne i bezawaryjne.

bramy uchylne 295x300 - Bramy garażowe uchylne

Zalety uchylnych bram garażowych

 

Nieskomplikowana konstrukcja

Oferowane bramy uchylne pochodzą od najlepszych producentów. Są łatwe w obsłudze i nie są zbudowane z wielu skomplikowanych części, dzięki czemu niektóre usterki tych urządzeń można reperować samodzielnie. Dodatkowo nasze bramy wyposażone są w wytrzymałe zamki z ryglowaniem, które chronią garaż przed intruzami.

 

Atrakcyjna cena

Na tle pozostałych rodzajów bram, urządzenia uchylne są szczególnie atrakcyjne cenowo. Na ich zakup mogą sobie pozwolić nie tylko firmy, ale również właściciele domów jednorodzinnych.

 

Możliwość wybrania sposobu otwierania

Bramy uchylne mogą być wyposażone w automatyczny napęd, który będzie uruchamiany za pomocą pilota. Jeśli natomiast nie ma potrzeby montowania takiego urządzenia, to w naszej ofercie można znaleźć również bramy otwierane ręcznie.

 

Jak działa brama uchylna?

 

Bramę uchylną tworzą następujące elementy:

  • skrzydło,
  • ościeżnice,
  • napęd,
  • sprężyny naciągowe,
  • zamek,
  • elementy doświetlające (opcjonalnie).


Swobodne otwieranie bramy uchylnej jest możliwe dzięki sprężynom naciągowym osadzonym w specjalnych tulejach. Dzięki nim bramę można bez większego wysiłku otworzyć ręcznie. Taka brama nie musi być wyposażona w bardzo wydajny napęd.

Skrzydła bramy otwierają się na zewnątrz. Dlatego zawsze warto pamiętać o tym, żeby, wjeżdżając na posesję, zaparkować samochód około metr przed bramą.

Niektóre bramy są wyposażone w specjalny ogranicznik otwierania skrzydła, który zapobiega jego opadaniu. Opcjonalnie w bramie można zainstalować również elementy doświetlające.