Stanley 300x60 - Narzędzia Stanley

Narzędzia ręczne Stanley

Początki Stanley to rok 1823, kiedy to kupiec i producent Frederic T. Stanley rozpoczął produkcję narzędzi w Północnej Karolinie. Wcześniej pracował jako urzędnik na parowcu Connecticut River albo jako domokrążca.  W roku 1830 roku wspólnie z młodszym bratem Williamem opracowali silnik parowy, który prawdopodobnie był jedynym egzemplarzem w kraju, w Connecticut. Ten silnik wciąż działa! W 1831 roku razem otwierają niewielki zakład w New Britain do wytwarzania domowych ozdób i zamków drzwiowych. Choć firma nie przetrwała tzw. Paniki 1837 roku, wydaje się, że posłużyła jako podstawa do drugiego przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Jako właściwy początek przyjmujemy więc dzień 1843 roku, kiedy to ponownie w porozumieniu z bratem Williamem, Frederic Trent Stanley założył Stanley’s Bolt Manufactory. The Stanley Rule and Level CompanyPierwotnie, znajdująca się w New Britain w stanie Connecticut firma, produkowała śruby, metalowe drzwi i inne elementy z kutego żelaza. Kilka lat później, w 1857 roku kuzyn Fryderyka, Henry Stanley, założył również w New Britain odrębną firmę The Stanley Rule and Level Company. To właśnie ta firma wyprodukowała strugi wymyślone przez Leonarda Bailey’a, znane jako Stanley/Bailey i cenione przez stolarzy z końca XIX i początku XX wieku a nadal popularne wśród rzemieślników pracujących w drewnie w dzisiejszych czasach. W 1920 r. The Stanley Rule and Level Company połączyła się ze Stanley’s Bolt Manufactory i została przemianowana na The Stanley Works aby finalnie stać się najsłynniejszą wytwórnią narzędzi ręcznych.

Z biegiem lat firma The Stanley Works wyprodukowała jedne z najbardziej innowacyjnych i użytecznych narzędzi, jakie kiedykolwiek powstały. Wśród tych narzędzi są wspomniane strugi Bailey’a®, Surformy® , miary PowerLock®, a ostatnio linia produktów FatMax™. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, Stanley wciąż jest liderem w dziedzinie innowacji narzędzi ręcznych.

Dla nich to wszystko zaczyna się od Ciebie. Zanim jeszcze rozpoczną projektowanie narzędzia, pytają ludzi, którzy używają ich codziennie, czego od nich oczekują. Do czego ich używają? Jak chcą ich używać? Wiele pytań, ale odpowiedzi dają im szereg informacji pomocnych przy pracy nad nowymi produktami. Następnie przeprowadzają szereg testów dotyczących codziennego wykorzystania danego narzędzia. Tak więc przekręcają je, wyginają, ściskają, zmniejszają ich wagę, mielą, ciągną we wszystkie strony i oglądaja pod mikroskopem. Testują je zarówno przy bardzo wysokich jak i niskich temperaturach, w ekstremalnie mroźnych oraz wilgotnych warunkach. Jednym słowem, aby uczynić je trwalszym najpierw muszą je zniszczyć.

Rezultaty wszystkich badań, testów i doświadczeń są widoczne w ich produktach. Od FuBar’ów i młotków AntiVibe do doskonale ostrych pił, zszywaczy, które nie zawodzą i poziomic, dwa razy bardziej trwałych niż poprzednie.

W ofercie naszego sklepu internetowego automaty.waw.pl/stanley znajdą Państwo bogatą ofertę tychże narzędzi, zapraszamy do zapoznania się z nią.

 

Katalogi firmy Stanley:

Katalog2016 cover 211x300 - Narzędzia Stanley       Mechanika2015 - Narzędzia Stanley       FATMAX PowerTools 2015 - Narzędzia Stanley

 

Stanley accessories 2015 cover - Narzędzia Stanley       Stanley Fixing Catalogue cover 212x300 - Narzędzia Stanley