Szlabany wjazdowe

Szlabany wjazdowe stały się nieodłączną częścią krajobrazu wielu miast. To właśnie dzięki nim można odgrodzić parking firmowy i uniemożliwić wjazd niepowołanym ludziom. W naszej ofercie znajdują się szlabany o konstrukcji modularnej, przystosowane do lewostronnego oraz prawostronnego montażu. Oferujemy zarówno lekkie 2,5-metrowe urządzenia, jak i duże, np. 6-metrowe modele. Sprzedajemy szlabany hydrauliczne oraz elektromechaniczne.

 

Urządzenia do sterowania szlabanem

W naszej ofercie znajdziecie szlabany na pilota, ale również modele, które otwierają się po przyłożeniu karty do specjalnego czytnika. Dlatego, oprócz gotowych produktów, sprzedajemy również poszczególne części oraz urządzenia do sterowania szlabanami. Oferujemy m.in. piloty, fotokomórki i lampy.

 

Jaki szlaban wybrać?

Żeby wybrać odpowiedni szlaban, najpierw warto sprawdzić szerokość wjazdu na teren osiedla czy firmy. W miejscach o niewielkim natężeniu ruchu np. na prywatnym parkingu, można bez wahania zamontować 2 albo 3-metrowe urządzenie. Z kolei na szerokich przejazdach świetnie sprawdzą się szlabany 10-metrowe, które umożliwiają ruch w obu kierunkach. To rozwiązanie sprawdzi się w galeriach handlowych czy przy dużych korporacjach.
Wybierając szlaban z bardzo długim ramieniem, koniecznie trzeba pamiętać o tym, by kupić do niego podporę. To właśnie na nią opuszczana jest cała konstrukcja. Dzięki niej urządzenie przez cały czas stabilnie utrzymywane jest w poziomie, a co za tym idzie — nie wygina się i nie łamie.

 

Szlaban na pilota, czy na czytnik kart?

Przed niektórymi wjazdami nie ma wystarczająco dużo przestrzeni do zaparkowania samochodu. W takich miejscach naturalnym wyborem będzie szlaban sterowany pilotem, który da się otworzyć już z odległości kilkunastu metrów. Tam, gdzie można podjechać i na chwilę zostawić auto, można zamontować czytnik kart.