Nowoczesna automatyka marki Came, Mondrian 5 i 6, otwiera nowe horyzonty w zakresie automatycznego sterowania roletami i zasłonami

Came, lider w sektorze bezpieczeństwa aktywnego i automatycznej kontroli dostępu, wzbogaca wachlarz automatyki przeznaczonej dla zasłon i rolet o siłowniki nowej generacji Mondrian 5 i Mondrian 6, zaprojektowane z myślą o napędzaniu rolet o średnich wymiarach. Najnowszy produkt w ofercie Came – gama siłowników Mondrian, stanowi integralną część linii silników tubowych Art – Advanced Revolution Technology. Dzięki bogatej ofercie silników o różnorodnej mocy i średnicy linia Mondrian umożliwia obsługę okiennic i zwijanych rolet o dość znacznym ciężarze.

Linia Mondrian tak, jak wszystkie silniki Art, wyróżnia się zaawansowaną i awangardową technologią gwarantującą najwyższą jakość produktów, które są zawsze niezawodne oraz proste w instalacji i w użytkowaniu. Silniki tubowe Mondrian mogą być włączone w system automatyki domowej hei marki Came, co zapewnia użytkownikowi scentralizowane sterowanie wszystkimi roletami i systemami zacieniającymi poprzez jeden prosty gest – naciśnięcie przycisku!

Siłowniki Mondrian 5 i Mondrian 6, zaprojektowane i skonstruowane do napędzania rolet o ciężarze od 18 do 171 kg są idealne do użytkowania zarówno w nowoczesnym budownictwie jak również dla odnowienia pomieszczeń zbudowanych zgodnie z wcześniejszymi koncepcjami architektonicznymi. Linia zawiera silniki tubowe zasilane napięciem 230V, różniące się średnicą i siłą podnoszenia. Mondrian 5, o średnicy 45 mm pozwala na podnoszenie ciężaru od 18 do 92 kg. Mondrian 6, o średnicy 55 mm, umożliwia poruszanie zasłon i rolet o ciężarze od114 do171 kg.

Uruchomienie silników Mondrian 5 i Mondrian 6 odbywa się przy pomocy naściennego przycisku, lecz przy użyciu opcjonalnego urządzenie radiowego możliwe jest również zdalne sterowanie roletami lub zasłonami. Dzięki mechanicznym ogranicznikom położeń krańcowychregulowanych z milimetrową dokładnością, stanowiących wyposażenie automatyki, roleta zatrzymuje się automatycznie po zakończeniu ruchu otwierania lub zamykania, zachowując przez długi czas stałą kalibrację.

Dwa najnowsze systemy tubowe Came są dostępne nie tylko w wersji klasycznej, lecz także w nowej wersji “M”, która ma specjalną funkcję manewru awaryjnego, pozwalającą na ręczne podniesienie rolety w przypadku braku prądu elektrycznego.

Mondrian 5 posiada także wersję “Q5” wyróżniającą się wyjątkowo cichą pracą. Działanie automatyki jest wręcz niesłyszalne dla ucha, co sprawia, że silniki te nadają się szczególnie do napędzania rolet w budynkach wielomieszkaniowych lub w miejscach, gdzie zachowanie ciszy jest bardzo ważne, na przykład w szpitalach.

Instalacja silnika jest bardzo prosta i szybka. Uchwyty mocujące zapewniają poprawny i łatwy montaż silników tubowych nawet w niedużych kasetach, a regulacyjne śruby przelotowe są dostępne po obu stronach automatyki. Stanowi to znaczne ułatwienie regulacji położeń krańcowych przy dowolnej pozycji silnika.

Opcjonalny czujnik klimatyczny umożliwia automatyczną regulację otwierania i zamykania rolet w zależności od warunków pogodowych, co zwiększa zyski ciepła od nasłonecznienia oraz pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii oraz jednocześnie chroni dom przed działaniem nieprzyjaznych warunków atmosferycznych.