Automatyka bram od podstaw

Bramy segmentowe garażowe

Automatyczna brama to bezpieczeństwo Twojego domu, wygoda i niepowtarzalny styl. Z jakiego
powodu Ty zdecydujesz się na zakup?

Działanie automatyki bram

Automatyczne bramy stają się coraz bardziej popularną opcją, zarówno dla domów, jak i firm. Oferują szeroką gamę systemów kontroli dostępu, które monitorują i kontrolują wszystkie wejścia i wyjścia. Systemy gwarantują ochronę Twojej nieruchomości przed intruzami, zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do niej bez konieczności wychodzenia z samochodu. Posiadanie zautomatyzowanej bramy sprawdzi się dobrze zarówno w tak dużym mieście jakim jest Warszawa, jak również w mniejszej miejscowości. Zdalne sterowanie to urządzenia powszechnie używane jako wygodna funkcja dla klientów, która pozwala im obsługiwać urządzenia niedostępne do obsługi ręcznej. W zależności od używanego sprzętu, pilot zdalnego sterowania może regulować różne funkcje, takie jak moc, głośność, strojenie itd. częściowo poprzez wysyłanie cyfrowo zakodowanych impulsów promieniowania podczerwonego w celu ich sterowania. W przypadku bram automatycznych zdalne sterowanie pozwala użytkownikowi wygodnie i automatycznie uruchomić bramę, otwierając ją i zamykając bez obsługi ręcznej. Zasadniczo te urządzenia zdalnego sterowania mogą działać z odległości od 20 do 30 metrów. Rzeczywisty zasięg będzie jednak różnić się w zależności od czynników np. pogodowych. Zdalne sterowanie jest zwykle łatwe w obsłudze, ponieważ wymaga tylko jednego przycisku. Jednak niektóre wersje zawierają więcej przycisków, które umożliwiają sterowanie więcej niż jedną bramą za pomocą tylko jednego urządzenia.

Jak działają automatyczne silniki bramowe?

Sygnał wysyłany do sterowania bramą z pilotów, domofonów lub klawiatur kontroli dostępu nakazuje sterowanie silnikiem. Konfiguracja może być pojedynczym silnikiem na bramie przesuwnej lub bardziej powszechnym, dwoma silnikami na bramach skrzydłowych. Zautomatyzowane systemy bram zwykle poruszają się za pomocą silników elektrycznych lub układów hydraulicznych. Bramy skrzydłowe obracają się wokół zawiasów na słupkach bramy lub słupkach po bokach wejścia do napędu. Przesuwne bramy biegną wzdłuż torów ułożonych na wejściu napędu na kołach i są podtrzymywane u góry bramy nad silnikiem za pomocą tocznego elementu ustalającego.

System automatyki bram w Warszawie

Firma Gałecki, zlokalizowana w Warszawie świadczy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądowe oraz konserwacyjne. To jedna z najlepszych na rynku ofert usługowych polegających na instalacji bram automatycznych, a także produkcji i montażu ogrodzeń, dbając o każdy najdrobniejszy szczegół. Siłowniki i automaty do bram Martingale to sprawdzona i solidna firma, której można zaufać. Produkty pochodzące od najlepszych na rynku producentów cieszą się ogromnym zadowoleniem wśród klientów.

Czynniki wypływające na bezpieczeństwo bramy

Istotnym czynnikiem wymagającym uwzględnienia podczas automatyzacji bram jest ciężar każdego skrzydła. Cięższa część wymaga więcej mocy aby pokonać siły działające na tę bramę w celu jej zamknięcia lub otworzenia. Należą do nich bezwładność samej bramy i ciśnienie powietrza, które będą się znacznie różnić w zależności od prędkości wiatru działającego na powierzchnie skrzydeł. Wraz ze wzrostem siły wymaganej do otwierania i zamykania bramy wzrasta również siła potencjalna. Jest to doskonały przykład ryzyka, w którym wysoce pożądane jest uniknięcie uderzenia i zgniecenia. Wybór silników automatyki do bram odgrywa dużą rolę. Zautomatyzowany system stanowi skutecznie dźwignię i punkt podparcia, a sterowanie bramą jak najdalej od punktu podparcia (zawiasu) zmniejsza
siłę potrzebną do otworzenia i zamknięcia bramy. Silniki w stylu ram są montowane na słupkach, słupach, filarach itp. Na jednym końcu i przymocowane do bramy w pewnej odległości od zawiasu. Dzięki temu silnik może obsługiwać bramę z mniejszą siłą niż silnik przymocowany do bramy bliżej zawiasu.

Kontrola akumulatora silnika bramy

Żywotność akumulatorów bramowych trwa zazwyczaj od 2 do 3 lat. Wszystko zależy od tego jak dobrze będziesz się nim zajmował. Regularnie sprawdzaj zaciski akumulatora silnika bramy pod kątem korozji i w razie potrzeby wyczyść. Upewnij się, że zaciski akumulatora są prawidłowo podłączone a napięcie akumulatora nie przekracza 10.5V. Jeżeli spadnie poniżej tego poziomu, konieczna będzie wymiana baterii.