Jak poprawnie dobrać automatykę do bram?

bramy skrzydlowe i furtki wisniowski 01 - Jak poprawnie dobrać automatykę do bram?

Przy wyborze automatyki do bram powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Taka brama będzie służyła nam dość długi czas. Warto wybrać takie udogodnienie, które będzie nas najbardziej zadowalało. Bardzo ważne jest dobranie długości skrzydła bramy. Najczęściej są tak zaprojektowane, by siłownik mógł bez przeszkód je otworzyć i nie zasłaniały nam jednocześnie bramki do wejścia.

Brama otwiera się w danym zakresie, dlatego przy wyborze jej szerokości należy uwzględnić takie czynniki jak odległość wjazdu do garażu od bramy, czy też od wejścia. Musimy mieć minimalny 3-4 metrowy odstęp pomiędzy otwartym skrzydłem bramy, a naszym wjazdem do garażu. Im dłuższa brama, tym siłownik musi być silniejszy, by móc szybko otworzyć o zamknąć za nam bramę. Siłowniki do bramy dobieramy również pod względem ciężaru skrzydła – przy cięższych skrzydłach potrzebne będą znacznie mocniejsze siłowniki. Zwłaszcza przy kutych, a także przemysłowych bramach napęd bram musi być odpowiednio mocny, by pracował bez przestojów i zacinania się. Przy wyborze siłownika należy uwzględnić również wymiar słupka nośnego. To bardzo ważny parametr, ponieważ musimy uwzględnić oś obrotu zawiasu, która może wynosić nawet 20 cm. Upewnijmy się, że na słupku zmieści się napęd do bramy. Bramy przesuwne Warszawa powinny posiadać bardzo mocny silnik, by brama zamykała się sprawnie.

Automatyka do bram Warszawa oferuje bardzo nowoczesne i profesjonalne rozwiązania do każdego rodzaju ogrodzenia. 

Brama automatyczna pozwala na komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie otwierania wjazdu, zwłaszcza kiedy pogoda nie dopisuje. Można otwierać bramę zarówno w momencie, kiedy mamy dużo rzeczy do wniesienia i chcemy podjechać jak najbliżej, ale również wtedy, kiedy pogoda nie jest korzystna. 

Automatyka do bram Warszawa pozwala na otwieranie bramy z wnętrza samochodu, bez potrzeby wysiadania. Piloty do bram Warszawa są kompatybilne z napędami, co pozwala nam na szybkie otworzenie i zamknięcie bramy. Automaty do bram Warszawa mają tak skonstruowane otwieranie i zamykanie, by uniemożliwić dostanie się na naszą posesję osobom trzecim, które nie posiadają ze sobą pilota. To świetne i niezawodne urządzenie, pozwalające nam na szybkie i dokładne zamknięcie bramy. Zabezpiecza również przed włamaniem, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy często jesteśmy poza domem. 

Na co zwrócić uwagę wybierając automatykę do bram?

Automatyka do bram najczęściej jest wyposażone w klucze personalne, które pozwalają w razie awarii pilota na otwarcie ręczne bramy. Jest to pomocne również w momencie, kiedy nie ma napięcia lub kiedy skończyły nam się baterie w pilocie. Napęd do bramy powinien mieć również enkoder albo system amperometrycznego wykrycia przeszkody. Oznacza to, że brama nie zamknie się nagle w momencie, kiedy wjeżdżamy na posesję. Kiedy ktokolwiek pojawi się na linii otwierania bramy w trakcie wykonywania przez nią ruchu, wtedy skrzydło jest automatycznie hamowane i zatrzymywane. Przy automatyce do bram stosowana jest również tzw. krawędź bezpieczeństwa, która jest bardzo pomocna, zwłaszcza przy bramach przemysłowych. Jest to dodatkowe zabezpieczenie w postaci krawędzi wykrywających ruch, które montowane są na czole oraz słupkach bramy. Kiedy ruch zostanie wykryty, brama natychmiast jest zamykana. Przy bramach otwieranych automatycznie warto zwrócić uwagę również na to, czy na słupkach posiada ona lampy, które ostrzegają kierowcę przed otworzeniem się lub zamykaniem bramy. Automaty do bram Warszawa powinny być również wykonywane z bardzo trwałych materiałów. Najlepszym wyborem będzie mechanizm zbudowany ze stali i brązu. Automatyka do bram powinna mieć również swój serwis. Serwis automatyki do bram Warszawa obejmuje zarówno naprawę pilota, jak i samego automatu.

Warto również zadbać o ładne ogrodzenie, w tym o eleganckie przęsła ogrodzeniowe Warszawa, które będą współgrały z naszą bramą oraz całym domem.