Na jaką odległość działają piloty do bram?

brama na pilota

Nasz świat staje się coraz bardziej zautomatyzowany. W dobie nowoczesnej technologii coraz więcej przedmiotów i urządzeń działa zdalnie, nikogo więc nie zdziwi, że nawet bramę naszego garażu bądź wjazdową możemy otworzyć za pomocną jednego przycisku. Chcesz wiedzieć, dlaczego jest to możliwe? Przekonaj się sam!

Jak działa mechanizm sterowania bramą na pilota?

Taka brama posiada wbudowany w sobie napęd elektryczny, który umożliwia sterowanie nią. W zależności od naszych potrzeb możemy zarządzać bramą za pomocą karty zbliżeniowej, klawiatury kodowanej bądź pilota, który fachowo nazywany jest nadajnikiem radiowym.

Jeśli decydujemy się na sterowanie za pomocą pilota, musimy wiedzieć, że posiada on różne tryby umożliwiające kontrolowanie naszej bramy, m.in.:

  • Automatyczny – który otwiera bramę, a po upływie ustawionego czasu ją zamyka.
  • Tzw. Krok po kroku – to tryb, który umożliwia częściowe otwarcie bramy, jedno naciśnięcie przycisku otwiera bramę, kolejne ją zatrzymuje, a następne zamyka.

Dobry pilot z dobrymi bateriami powinien pracować bez problemu dwa-trzy lata, czasem nawet dłużej. Im częściej używamy pilota, tym oczywiście szybciej zużyją się baterie, dlatego powinniśmy racjonalnie wybierać miejsce, w którym nosimy pilota.

Jaki jest zasięg działania pilota?

Zasięg może wynosić od 50 do 200 metrów, jest uzależniony od warunków, w jakich ma pracować urządzenie. Zdarza się nawet, że duża wilgotność powietrza zakłóca pracę nadajnika, czyli kłopoty mogą się pojawiać sezonowo — jesienią i zimą. Co więcej, nie powinno być na jego drodze innych fal radiowych oraz żadnych dużych przeszkód typu drzewa, mur, samochód.

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Najlepszą decyzją jest wybór bramy od producenta, który oferuje oprogramowanie i mechanizm przewidziane do zarządzania w całości inteligentnym domem, a nie tylko i wyłącznie samą bramą. W ten sposób uzyskamy rozwiązanie, które usprawni działanie całego budynku. Jest to rozwiązanie, które w znaczący sposób ułatwi nam życie.

Jeśli szukają Państwo automatycznej bramy garażowej, to zapraszamy do kontaktu! Oferujemy produkty o najlepszej jakości w dobrej cenie!