Czy pilot do bramy można dorobić?

brama na pilot

Automatyczne bramy garażowe to spore udogodnienie, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Znajdują zastosowanie nie tylko na osiedlach mieszkaniowych czy przy siedzibach firm, ale również na prywatnych posesjach. Tego rodzaju bramy sterowane są przy pomocy odpowiednio zaprogramowanego pilota, co dodatkowo podnosi poziom wygody użytkowania. Co w sytuacji, kiedy pilot zginie lub potrzebujemy dodatkowego egzemplarza — czy można go dorobić?

Dorabianie pilota do bram na posesjach prywatnych

Pilot do automatycznej bramy jest tak samo ważny, jak klucz do drzwi wejściowych domu. Jeśli je zgubimy lub zostaną nam skradzione, powinniśmy zadbać o to, aby żadna osoba postronna nie mogła z nich skorzystać. Pierwszym krokiem powinno być więc usunięcie całej pamięci odbiornika, aby uniemożliwić wejście na posesję czy do garażu. Następnie konieczne jest ponowne zaprogramowanie pilota.

Jeśli potrzebujesz dorobić dodatkowy pilot, można tego dokonać albo poprzez wgranie do centrali, albo poprzez kopiowanie pilota (jeśli zabezpieczenia instalatora na to pozwolą). Nasza firma specjalizuje się w sprawnym i profesjonalnym dorabianiu pilotów do bram.

Dorabianie pilotów do bram osiedlowych

Mieszkańcy osiedli mieszkaniowych często mają problem z uzyskaniem od administratorów dodatkowych pilotów do bram. Dlaczego tak się dzieje? Bramy przesuwne na terenach osiedli są zabezpieczane kodowaniem zmiennym. Jest to opcja zapewniająca znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa niż stały kod. Aby więc móc wgrać nowy pilot, niezbędny jest fizyczny dostęp do centrali sterowania bramą. Dostęp ten posiadają wyłącznie upoważnione osoby. Co więcej, sam kod może okazać się niewystarczający. Są to powody, dla których zwykle dodatkowe piloty od administracji kosztują zdecydowanie więcej niż piloty dostępne na rynku.

Bez większego problemu można skopiować piloty stałokodowe, np. piloty Hormann, gdyż nie wymagają dostępu do centrali sterującej bramą.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy dorobieniu pilota do bramy, skontaktuj się z nami. Specjalizujemy się w programowaniu i dorabianiu pilotów, dlatego z pewnością będziemy w stanie zapewnić ci fachowe doradztwo. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.