Dobór siłownika a częstotliwość użytkowania bramy

brama

Osoby, które wybierają bramę garażową, stają przed niemałym wyzwaniem. Ważne jest, aby była funkcjonalna, a przy tym solidna i estetyczna. Bramy rolowane, uchylne segmentowe, a może rozwierane? Kryterium wyboru sposobu otwierania powinno być uzależnione od możliwości, jakie daje posesja czy od budżetu, który właściciel domu może na nią przeznaczyć. Oprócz tego niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego siłownika. Jak go wybrać, biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania bramy?

Jak dobrać siłownik do częstotliwości użytkowania bramy garażowej? 

Możemy wyróżnić wiele czynników, które warto uwzględnić, wybierając siłownik do bramy garażowej. Jednym z nich jest częstotliwość użytkowania. Siłownik, który zostanie zastosowany do przydomowej bramy otwieranej 2-3 razy dziennie nie sprawdzi się w firmie, w której brama jest otwierana i zamykana wielokrotnie. Właśnie dlatego wyróżniamy automatykę przydomową, czyli posesyjną i przemysłową, czyli intensywnego użytku.

Wybierając siłownik, należy określić, ile cykli będą wykonywać na dobę. Większość siłowników przydomowych może wykonać maksymalnie 50 cykli na dobę. Jeżeli ta wartość jest większa (na przykład w przypadku budynków użyteczności publicznej, biurowców czy wspólnot mieszkaniowych), warto wybrać siłownik intensywnego użytku, który poradzi sobie z dużą częstotliwością otwierania i zamykania bramy garażowej każdego dnia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru siłownika do bramy? 

Częstotliwość użytkowania bramy to jeden z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając siłownik do bramy. Jednak oprócz tego ważne są również inne kwestie. Mowa tutaj przede wszystkim o długości skrzydła, które nie powinny spowodować przeciążenia mechanizmu. Kolejną kwestią jest ciężar skrzydeł lub bramy – w dokumentacji technicznej siłownika jest określony maksymalny ciężar, który jest w stanie obsługiwać.

Oprócz tego wybierając siłownik, warto też zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu będzie zamontowany oraz na akcesoria i funkcjonalności automatyki, z których użytkownicy bramy będą chcieli korzystać. Taka wiedza pozwoli dobrać siłownik, który będzie pełnił swoją funkcję i nie ulegnie zniszczeniu.