Estetyka bramy garażowej czyli wygląd ma znaczenie 

nowoczesny dom

Garaż to nieodłączny element każdego domu, którego mieszkańcy poruszają się samochodem. Niezwykle ważną częścią każdego garażu jest brama, która pełni przede wszystkim funkcję zabezpieczającą. Należy ją dobrać w zależności od możliwości danego obiektu (na przykład brama uchylna nie sprawdzi się, jeżeli na podjeździe nie znajduje się dostatecznie dużo miejsca na skrzydła). Jednak warto również pamiętać, że dom jest wizytówką mieszkańców, a brama garażowa jej nieodłączną częścią. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by była nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna.

Dopasowanie bramy do budynku, okien i drzwi 

Wybór bramy garażowej z pozoru jest prosty, jednak często w praktyce okazuje się, że jest niemal tak samo trudny, jak wybór ogrodzeń czy elementów wykończenia domu. Na estetykę bramy garażowej wpływa przede wszystkim dopasowanie jej do budynku. Jeżeli jest częścią budynku, powinna stanowić element, który dobrze się z nim komponuje.

Właśnie dlatego należy zwrócić uwagę na to, by komponowała się z kolorami elewacji i stylem konstrukcji. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór takiej bramy garażowej, która będzie pasowała do kolorystyki drzwi oraz okien. Taka wizja jest prosta do zrealizowania, ponieważ wystarczy zamówić każdy z tych elementów w tym samym kolorze.

Co jeszcze wpływa na estetykę bramy garażowej? 

Najważniejszą kwestią, która wpływa na estetykę bramy garażowej, jest to, czy komponuje się z elewacją budynku i stolarką otworową. Jednak oprócz tego znaczenie ma również materiał, z którego jest wykonana. W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na rozwiązania, które zostały zastosowane w przypadku pozostałych elementów wykończenia. Na przykład do okien PCV wykończonych aluminium najlepiej będzie pasować brama aluminiowa.

Jednak wybierając bramę garażową, nie należy również zapominać o jej funkcjonalności. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę bramę z napędem, a także zastanowić się nad fotokomórką, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Właściwie dobrana brama garażowa powinna przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo pojazdowi, być wygodna w użytkowaniu, a dodatkowo komponować się z budynkiem i dodać garażowi estetyki, jednocześnie nie tracąc na funkcjonalności.