Częste błędy popełniane przy wyborze bramy garażowej

popsuta brama garażowa

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Łatwo popełnić błąd, który sprawi, że brama nie będzie odpowiadać naszym potrzebom, a codzienne korzystanie z niej stanie się uciążliwe. Albo, co gorsza, błąd okaże się na tyle poważny, że trzeba będzie jak najszybciej go naprawić, z czym mogą wiązać się niemałe koszty. Przyjrzyjmy się więc najczęściej popełnianym błędom przy wyborze bramy garażowej.

Niewłaściwie dobrany rozmiar

Przyczynę stanowi najczęściej nieprawidłowe zmierzenie otworu na bramę albo wzięcie pod uwagę wyłącznie wymiarów jej płaszcza, bez uwzględnienia wielkości mechanizmów. Przy zbyt małej bramie praca tych mechanizmów może być niemożliwa albo przynajmniej utrudniona (co spowoduje ich zacinanie się i awarie). Natomiast w przypadku otworu zbyt dużego do wnętrza garażu dostawać się będą zanieczyszczenia, na zewnątrz natomiast uciekać będzie ciepło. Jak łatwo się domyślić, w takiej sytuacji bramę też o wiele łatwiej podważyć, a chyba nikt nie chce ułatwiać pracy włamywaczom.

Nieodpowiedni napęd do bramy

Na rynku dostępna jest dzisiaj szeroka oferta bram garażowych, jak również napędów do nich. To oczywiście bardzo dobra rzecz, ale z drugiej strony – zbyt duży wybór może stać się przyczyną kłopotów. Trzeba upewnić się, że wybrany napęd dysponuje siłą dopasowaną do wagi i rozmiaru bramy garażowej oraz do prędkości, z którą ma się ona poruszać przy otwieraniu i zamykaniu.

Brak przydatnych funkcjonalności

Dokonując wyboru bramy garażowej warto dobrze zastanowić się nad tym, jakimi dodatkowymi funkcjami powinna dysponować. Oczywiście wiążą się z tym większe wydatki, ale pamiętajmy, że chodzi o coś, z czego korzystać będziemy codziennie przez wiele lat. A takie dodatki, jak możliwość otwierania bramy telefonem albo światłami samochodu, czy też integracja mechanizmów bramy z oświetleniem posesji mogą naprawdę ułatwić nam życie.