Ile energii elektrycznej zużywają bramy automatyczne?

ile energii - Ile energii elektrycznej zużywają bramy automatyczne?

Korzystanie z automatycznych bram wjazdowych i garażowych wiąże się z licznymi korzyściami. Komfort i wygoda to najważniejsze z nich, jednak wiele osób przed montażem bramy automatycznej obawia się kosztów związanych z jej użytkowaniem.  Nie ma się czemu dziwić, bo ceny energii elektrycznej systematycznie rosną. Wyjaśniamy, czy napęd bramy automatycznej znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd.

Automatyka automatyce nierówna…

Zanim zaczniemy liczyć koszty związane z korzystaniem z bramy automatycznej, należy wyjaśnić jedną kwestię – nie każdy napęd do bramy zużywa tyle samo energii, co ma związek z działaniem wielu czynników. Pierwszym z nich jest jakość, o której decyduje m.in. zastosowanie energooszczędnych rozwiązań w postaci zużywających niewiele prądu siłowników.

Drugą i równie ważną kwestią jest to, jak często korzystamy z napędu bramy. Jeżeli otwieramy bramę kilka razy dziennie, to koszty będą niewielkie, ale częste korzystanie z napędu np. na terenie przedsiębiorstwa, gdzie brama wjazdowa otwierana jest kilkanaście lub kilkadziesiąt razy dziennie, może nieco podnieść rachunki za prąd. Z tego względu niezbędny jest odpowiedni wybór automatyki do bram, który pozwoli dopasować ją do indywidualnych potrzeb oraz tego, jak często korzystamy z bramy wjazdowej lub garażowej. Wysokiej jakości automatyka do bram pozwala na ograniczenie ilości zużywanej energii i tym samym nie wpływa w znacznym stopniu na wzrost rachunków za prąd. Warto przed wyborem odpowiedniego rozwiązania zapytać o zużycie energii, co pozwoli oszacować miesięczne koszty związane z korzystaniem z bramy automatycznej jeszcze przed jej montażem.

Zużycie energii elektrycznej przez bramę automatyczną

W przypadku nowoczesnej automatyki do bram, którą znajdą Państwo w ofercie naszej firmy, zużycie energii elektrycznej jest niewielkie. Oferujemy jedynie sprawdzone i funkcjonalne napędy do bram, których użytkowanie nie wiąże się z dużymi kosztami. To, o ile wzrośnie rachunek za prąd po montażu napędu do bramy, zależne jest m.in. od wagi skrzydła bramy wjazdowej lub wagi bramy garażowej. Średnio korzystanie z bram automatycznych to koszt kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych w skali roku w zależności od tego, jak często korzystamy z napędu.