Regulacja działania bram automatycznych. Najbardziej przydatne funkcje

pilot do bramy

Automatyka bram wjazdowych zapewnia kierowcom niespotykany wcześniej komfort. Nie ma już konieczności wysiadania i wsiadania do auta zarówno przy otwieraniu, jak i zamykaniu bramy, co docenić można szczególnie tam, gdy wjazd zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy. Co istotne, nowoczesne bramy mogą posiadać szereg przydatnych funkcji, których przykłady opisujemy poniżej.

Pilot zdalnego sterowania

Najpopularniejszy sposób otwierania bram automatycznych, wykorzystujący sygnał radiowy. Za każdym razem pracuje z inną częstotliwością, potencjalni włamywacze nie mogą więc po prostu skopiować sygnału.

Otwieranie telefonem

Dzięki karcie GSM umieszczonej w systemie sterującym bramą otworzymy ją za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Niezależnie od tego, jak daleko od bramy się znajdujemy, możemy więc wpuścić kogoś, zanim jeszcze pojawimy się w domu albo firmie. Dodatkowo aplikacja poinformuje nas, czy brama jest aktualnie zamknięta, czy otwarta.

Otwieranie światłami samochodu

Wystarczy mrugnąć światłami zbliżając się do bramy, a ta sama się otworzy. Oczywiście nastąpi to tylko w przypadku auta, w którym zainstalujemy stosowny nadajnik. Jest to opcja wygodniejsza jeszcze od standardowego pilota.

Otwieranie kodem

Ta dodatkowa funkcja sprawdzi się w obiektach firmowych, na teren których wjeżdża wielu pracowników lub dostawców. Nie rozdamy wszystkim pilotów, a ciągłe otwieranie bramy przez kogoś z budynku może być uciążliwe. Rozwiązaniem jest panel, na którym wpisać można kod otwierający wjazd.

Integracja z oświetleniem

Funkcja bardzo przydatna po zmroku. W momencie uruchomienia się mechanizmu bramy zapalić się mogą światła przy podjeździe, które same wyłączą się już po tym, jak zaparkujemy auto i wejdziemy do budynku.

Rozpoznawanie przeszkód

Zamykająca się automatycznie brama może zarysować pojazd. Żeby uniknąć takiej sytuacji, możemy wykorzystać mechanizm, który zatrzyma skrzydło bramy w bezpiecznej odległości, kiedy wykryje przeszkodę.