Kiedy warto zastąpić domofon wideodomofonem?

wideodomofon

Nikogo z nas nie dziwi już widok domofonu w mieszkaniach czy też domach. Urządzenia te zadomowiły się u nas w latach dziewięćdziesiątych i od tego czasu są nieodłącznym elementem wyposażenia. Na ich popularność ma wpływ fakt, że zwiększają poziom bezpieczeństwa, pozwalają bowiem kontrolować, kogo wpuszczamy na teren posesji.

Mimo to, w dalszym ciągu poszukujemy skuteczniejszych rozwiązań i dlatego też w budynkach o podwyższonym standardzie coraz powszechniejsze stają się wideodomofony. Umożliwiają one podgląd sytuacji na zewnątrz, a w dodatku niektóre z nich są wyposażone w funkcję rejestracji obrazu, a także zapisywania nagrań. Dzięki temu można odtwarzać wideo nawet sprzed kilku tygodni, co jest doskonałym wsparciem dla systemów monitoringu i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa. Mimo wielu zalet, nie każdy decyduje się na tego typu rozwiązanie ze względu na wyższe koszty w stosunku do tradycyjnych domofonów. Są jednak sytuacje, w których zdecydowanie warto zastąpić domofon wideodomofonem.

Lokalizacja

Lokalizacja jest jednym z ważniejszych czynników, które powinny zadecydować o wyborze. O ile w budynkach wielorodzinnych czy też na monitorowanych osiedlach w zupełności wystarczy domofon, o tyle w domach położonych w znacznej odległości od innych lepiej sprawdzi się instalacja wideodomofonu. Dzięki niemu mieszkańcy będą widzieli, kto chce wejść na ich teren, co znacznie zwiększy ich bezpieczeństwo.

Architektura domu

Niektóre domy zostały zbudowane w taki sposób, że z okien bez problemu widać okolice furtki czy też bramy. W takie sytuacji wystarczy domofon, ponieważ jesteśmy w stanie zobaczyć, kogo wpuszczamy na teren posesji. Jeśli jednak architektura domu uniemożliwia nam taką obserwację, doskonałym rozwiązaniem będzie wideodomofon, który zdecydowanie wpłynie na poziom naszego bezpieczeństwa.

Dzieci

Bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców najważniejszą kwestią. Z pewnością są więc one uczone, aby nie wpuszczać do domu obcych. Czasem może się jednak zdarzyć, że nie rozpoznają one głosu w domofonie i mogą zostać zmylone przez osoby, które zechcą dostać się na teren domu. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie wideodomofon, który pozwoli dzieciom odróżnić rodzinę i przyjaciół od osób nieznajomych.

Wygoda

Jeśli zależy nam na komforcie, wideodomofon z pewnością się do niego przyczyni. Nowoczesne urządzenia tego typu umożliwiają podłączenie do komputera czy też telewizora, dzięki czemu bez odrywania się od pracy czy też oglądania ulubionego programu można wpuszczać do domu gości lub też chronić się przed wizytą niepożądanych akwizytorów.

Wideodomofon to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wzrasta prestiż domu, a do tego jest on w pełni bezpieczny.