Od czego zależy cicha praca napędu bramy?  

sterowniki bramy

Bramy to konstrukcje, które mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo domownikom i zabezpieczyć posesję przed niechcianymi gośćmi. Oprócz tego są jednak również wizytówką domu, dlatego osoby, które decydują się na inwestycję w bramę, zwykle wybierają takie rozwiązania, które są estetyczne. Istotnym kryterium jest również wygoda i komfort korzystania z bramy. Niektóre konstrukcje podczas otwierania czy zamykania generują hałas. Na jakie rozwiązanie najlepiej się zdecydować, aby uniknąć tego problemu?

Konstrukcja bramy a cicha praca  

Na cichą pracę bramy wpływa kilka czynników. Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest materiał, z którego została wykonana brama ogrodzeniowa i jej konstrukcja. Jednym z ważniejszych elementów bramy jest listwa zębata, która zapewnia jej prawidłową pracę. Montując przydomowe ogrodzenie, można zastosować listwę z tworzywa sztucznego albo metalu. Wybór materiału zależy od preferencji czy potrzeb dotyczących sposobu montażu. Brama metalowa jest bardziej wytrzymała, jednak generuje większy hałas. Osoby, którym zależy na cichej pracy, powinny zdecydować się na bramę z tworzywa sztucznego. Jednak wybierając takie rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę ograniczenia dotyczące maksymalnego ciężaru bramy.

Funkcja siłownika do bramy 

Kolejnym elementem, który wpływa na jakość i głośność pracy bram garażowych czy ogrodzeniowych, jest zastosowanie siłownika. Siłowniki do bram przeznaczone są do ich automatyzacji. Oprócz tego, że zastosowanie siłowników jest komfortowe, ponieważ pozwala na otwieranie bramy z wewnątrz i zewnątrz posesji, zapewnia również cichą pracę napędu bramy. Jednak aby siłownik zapewniał cichą i bezawaryjną pracę bramy, należy go odpowiednio dobrać do potrzeb konkretnej konstrukcji.

Dodatkowo podczas montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by odległość pomiędzy skrzydłem bramy, słupkiem i mocowaniem zawiasu była odpowiednia. Istotny jest też dobór długości siłownika. Powinien być on dostosowany do długości skrzydeł. Dzięki doborowi odpowiedniego produktu praca napędu bramy będzie cicha, co jest szczególnie ważne w garażach połączonych bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym oraz dla osób, którym zależy na dużym komforcie korzystania z bramy ogrodzeniowej.